close
تبلیغات در اینترنت
دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟
loading...

آلبف

دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟ دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟ دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟ تنها منبعی که بتواند بین پیش لرزه، پس لرزه و خود زلزله تشخیص دهد من هستم. من میتوانم تشخیص دهم زلزله ای که رخ داده است کدام یک از انواع زمین لرزه است. زلزله ی اخیر تهران هم…

دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟

ali بازدید : 43 پنجشنبه 07 دي 1396 : 23:11 نظرات ()

دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟

دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟

دلیل زلزله های تهران دی ماه 96 چیست ؟

تنها منبعی که بتواند بین پیش لرزه، پس لرزه و خود زلزله تشخیص دهد من هستم. من میتوانم تشخیص دهم زلزله ای که رخ داده است کدام یک از انواع زمین لرزه است. زلزله ی اخیر تهران هم زلزله اصلی بود.

بعد از آن پس لرزه خواهد داشت. وقتی که شما بدانید یک زمین لرزه پیش لرزه بوده است یا پس لرزه یا خود زلزله خیلی تفاوت می کند.

چون اگر پیش لرزه باشد ما باید مواظب باشیم که زلزله بزرگتری در راه است. اگر بدانیم پس لرزه بوده است باید خدا را شکر کنیم چرا که پس لرزه هیچ وقت به شدت زلزله بزرگتر نمی رسد.

اگر زلزله اصلی باشد هم به همین شکل میگوییم الحمد الله که از این شدید تر نمی شود. به عنوان مثال تهران تا 6ریشترمقاومت دارد و جای نگرانی برای مردم تهران نیست. ولی باید احتیاط کنند. به نوع ساختمان، به آرماتور بندی، به پی ریزی و همه مراحل و متریال ساخت بستگی دارد و همچنین مشخصات زلزله نیز در ایجاد خرابی ها موثر است به عنوان مثال اینکه این موج زلزله در چه عمقی از زمین ایجاد شده است و همچنین حرکت گسل به چه شکلی بوده است و .هم زلزله هفته گذشته و هم زلزله این هفته تهران هردو زلزله اصلی تهران بودند و هیچ کدام پیش یا پس لرزه نبودند.

خودتون بگین علت وقوع این زلزه ها را چه میدانید؟ هارپ مربوط میشود؟

علی اصغر برهمند: هارپ یک بلوف نظامی است برای ترساندن ملت ها و هارپ هیچگاه نمیتواند یک زلزله 7.2 ریشتری ای را که در منطقه کرمانشاه اتفاق افتاد که قدرت آن برابری میکند با انفجار هفتصد بمب اتم ایجاد کند. مگر ممکن است که بشر تمام انرژی حاصل از هفتصد بمب اتم را در یک نقطه ای از جو تجمیع کند و بعد از آن به عمق 25کیلومتری زمین یا ده کیلومتر بعد از لایه های 7کیلومتر رسوبی بگذراند و به لایه های سنگی برساند و ایجاد چنین فاجعه ای کند؟. اصلا اگر زلزله کرمانشاه هارپ بوده باشد آیا نقطه ای مهمتر و استراتژیک تر از کرمانشاه در ایران وجود نداشت؟ میشد این هارپ خیالی را در پادگان ها یا تهران استفاده کرد. متاسفانه برخی افراد نا آگاهانه این اخبار دروغ را منتشر میکنند و تکثیر میکنند و بال و پر میدهند که ایران بمب اتم آزمایش کرده است یا موشک زده است. مگر ما میتوانیم هفتصد بمب اتم را در عمق 25کیلومتری زمین آزمایش کنیم؟ وقتی هم که خود سازمان لرزه نگاری آمریکا تایید میکند زلزله طبیعی بوده ما چرا باید خودمان مشکوک باشیم. آن ها که برای ما نماز شب نمیخوانند. ولی ما خودمان داستان درست میکنیم.

نظر من درباره زلزله احتمالی تهران چبه؟

علی اصغر برهمند: ببینید الان علائم چیزی نشان نمیدهد. ما علائمی که به دست می آوریم یک ربعه هستند. من الان در حال مصاحبه باشما هستم یا استراحت میکنم یک سری اطلاعات ظرف یک ربع می آیند و می روند. ممکن است من نبینم. اینجاست که من نیاز دارم امکانات بیشتر داشته باشم. این تیم ما واقعا بندگان خدا با وسایل شخصی خود در حال کار کردن هستند. با دست خالی نمیشود که به جنگ کاری برویم که در دنیا هیچ کس نتوانسته است ادعا کند. ما این همه زلزله پیش بینی کردیم، برادری خودمان را ثابت کردیم به ملت. خوب بوده است که مردم آمده اند و مردم به ما اعتماد کرده اند. ما ادعای 100در 100 نداریم. با این امکانات کم تنها 70درصد ادعا میکنیم و اگر میخواهند این احتمال به 90 درصد برسد باید امکانات بدهند.

هشدار؛ زلزله‌ های بزرگ در راه زاگرس - روزنامه دنیای اقتصاد

www.donya-e-eqtesad.com/بخش...62/3314370-هشدار-زلزله-های-بزرگ-در-راه-زاگرس
۲۳ آبان ۱۳۹۶ - رئیس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران از تغییر رفتار گسل‌های زاگرس از زلزله‌های کم مقیاس به سمت زلزله‌های بزرگ مقیاس خبرداد و گفت: زلزله کرمانشاه که در ۳ ... تهران این امر به دلیل فشار ۳ صفحه به فلات ایران موجب شده تا ایران تبدیل به کشوری لرزه خیر شود به گونه‌ای که هیچ نقطه از ایران مصون از زلزله نیست.

احتمال زلزله در تهران - گروه زمين شناسى و علوم تجربى

dge.mshdiau.ac.ir/index.php?option=com_content&view=article&id...
خطر زلزله 7 ريشتري در تهران وجود دارد / احتمال زلزله در منطقه زاگرس بالاست. زلزله، اين روزها بسيار پر خبر است. همين آخر هفته گذشته، زلزله 7/4 ريشتري دماوند و تهران را لرزاند. در سه ماه گذشته، تقریبا هر آخر هفته یک زلزله نسبتا خطرناک در ایران ثبت شده است. هر چند زلزله های کوچک بسیاری هر روز در ایران ثبت می شود. اما دوباره این ...

صدای پای زلزله درتهران به گوش می رسد/احتمال تخریب ۲۰۰هزار ...

https://www.mehrnews.com/.../صدای-پای-زلزله-درتهران-به-گوش-می-رسد-احتمال-تخر...
۳۰ آبان ۱۳۹۶ - یکی از دلایل خسارات ایجاد شده در زلزله سرپل ذهاب، عدم استحکام ساختمان ها بود، پروژه های انبوه سازی به طور وسیع در اطراف تهران اجرا شده است. ... سیاوش عطایی ادامه داد: مخازن ذخیره سوخت زیادی نیز در جنوب تهران و باقرشهر وجود دارد، سالیانی از عمر این مخازن گذشته و احتمال فرسودگی آن می رود، بهمن ماه سال گذشته بود که در ...

گفتگوی 18:30/دلایل زمین لرزه های مکرر اخیر کشور - شبکه خبر

www.irinn.ir/fa/news/525638/گفتگوی-1830دلایل-زمین-لرزه-های-مکرر-اخیر-کشور
۱ مهر ۱۳۹۶ - رئیس مرکز لرزه نگاری گفت: حوادث طبیعی اخیر نشان داد، در کشور ما برای مقابله با زلزله آمادگی لازم وجود ندارد و ما برای رسیدن به حد متوسط هم خیلی فاصله داریم.

زلزله تهران نزدیک است

www.eghtesadnews.com/بخش-سایر-رسانه-ها-61/168596-زلزله-تهران-نزدیک-است
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - رییس سابق بخش زلزله شناسی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران همچنین در خصوص وقوع زلزله در تهران هشدار می‌دهد و می‌گوید که این زمین‌لرزه‌ها در برابر زلزله تهران هیچ خواهد بود و اگر تهران بلرزد، آخرالزمان از راه خواهد رسید. مشروح گفت‌وگوی «قانون» با «بهرام عکاشه» را در زیر می خوانید: علت زلزله‌های اخیر مشهد چیست؟

پاسخ یه یک شایعه؛ آیا زلزله های پی در پی در ایران نشانه زلزله ...

www.khabaronline.ir/detail/195978/society/environment
۸ بهمن ۱۳۹۰ - مدتی بعد، در آخرین دقایق نوزدهمین روز بهمن ماه، ناگهان به دلیل وقوع زمین لرزه ای 5.1 ریشتری، خانه های اهالی بندر خمیر تکان خورد و شیشه های آن شکست و دیوارهای خانه هایشان شکاف برداشت؛ اما خوشبختانه ... این زلزله 21 دی ماه مرزی کلای مازندران را با بزرگی 5 ریشتر چنان لرزاند که لرزه های آن در تهران و سمنان هم احساس شد.

زلزله امشب تهران چهارشنبه 29 آذر | خبر وقوع زلزله چهارشنبه ...

harfetaze.com › اخبار › اخبار حوادث
۲۷ آذر ۱۳۹۶ - کانون زلزله با قدرت ۵.۲ ریشتر، مشکین دشت استان البرز بود و در استان های قم، گیلان، قزوین، مرکزی و تهران هم احساس شد / زلزله تهران. ... اداره روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه اعلام کرد: به دلیل خطرات احتمالی وقوع زلزله، فردا دوشنبه مورخ ۲۲ آبان ماه تمامی مدارس دوره های تحصیلی سطح استان در گروه صبح و ظهر ...

پیشگویی زلزله مرگبار بعدی ایران (مقاله ای نه چندان جدی!) - ...

civiltect.com/?p=2336

پس یعنی اگر با همین الگو پیش برود زلزله بعدی بدون توجه به سال در ۵ ماه بعد از دی رخ خواهد داد یعنی مجددا خرداد ماه. ... بر چسب های نوشته : بزرگترین زلزله های ایران, پیشبینی آماری زلزله, پیشبینی زلزله, پیشگویی زلزله, تاریخ زلزله بم, تاریخ زلزله رودبار, تاریخ زلزله طبس, تاریخ زلزله های ایران, تحلیل زلزله, خطرنا

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    کدهای اختصاصی